Мембранні лічильники газу Elster BK-G10T використовуються для точного підрахунку газу при транспортуванні до приватних або багатоквартирних будинків, а також на підприємствах. Лічильники німецької компанії Elster GmbH, у тому числі модель BK-G10T, підлягають повірці з метою забезпечення коректними даними як споживачів, так і постачальників газу.

Принцип роботи пристрою

Лічильник газу мембранний Elster BK-G10T складається з корпусу, звітного пристрою та вимірювального механізму.

Номінальна витрата газу становить 10 м3/год.

Вимірювальний механізм складається із двох камер, які відокремлені мембранною діафрагмою. Газ, надходячи у пристрій, впливає на мембрану. Отже, мембрана через кривошипно-шатунний механізм зачіпає звітний пристрій.

Наявність температурного компенсатора – важлива особливість даного лічильника. Завдяки йому враховується температура газоповітряного середовища та відповідно зменшується похибка щодо стандартних умов.

Підготовка до повірки лічильника газу

Для якісної повірки лічильника мембранного газу Elster BK-G10T повинні бути дотримані оптимальні умови навколишнього середовища:

  • t = 20±2 оС;
  • відносна вологість: 30 – 80 %;
  • відсутність вібрацій, тряски;
  • робоче положення лічильника – вертикальне, приєднувальні штуцери нагору.

Лічильники, що повіряються, монтують на перевірочний пристрій з дотриманням всіх заходів безпеки.

Процес повірки дозволяється проводити лише кваліфікованим спеціалістам, які пройшли спеціальну підготовку та атестовані для проведення перевірки. Перевірку всіх зареєстрованих в Україні засобів вимірювальної техніки якісно здійснює Експертно-технологічний центр «Еталон».

Операції повірки лічильника Elster BK-G10T

  1. Зовнішній огляд. Перевіряються з’єднання, відсутність видимих ​​механічних пошкоджень та дефектів. Усі написи на приладі мають бути чітко помітні.
  2. Випробування. Процес відбувається шляхом пропускання повітря у різному діапазоні витрати, зазвичай від мінімального значення максимального. У таких умовах лічильник має працювати плавно та без ривків.
  3. Визначення метрологічних характеристик проводять двома способами: з використанням електромагнітного пристрою знімання сигналу або з використанням індукційного, ємнісного або оптичного пристрою знімання сигналу. Відносну похибку визначають за трьома точками в діапазоні об’ємної витрати лічильника.

У першому випадку визначають обсяг повітря, що пройшов через лічильник і прилад обліку. Об’єм повітря пропорційний кількості імпульсів, зафіксованих датчиком.

Якщо використовувати індукційний, місткісний або оптичний пристрій знімання сигналу – на газовий лічильник монтують формувач сигналу замість регулювальної пари коліс і відповідний пристрій. Кількість зареєстрованих імпульсів з лічильника має бути кратна кількості лопатей диска-формувача.

Оформлення результатів повірки

Результати повірки оформляють у вигляді протоколу встановленої експертним центром форми.

За позитивних результатів на випробуваний лічильник наноситься знак повірки.

Якщо газовий лічильник повірку не пройшов, видається повідомлення про непридатність із зазначенням невідповідностей.

Як часто слід проводити повірку?

Міжповірочний інтервал лічильника мембранного газу, згідно з чинним законодавством, становить 2 роки.

Також необхідно звернути увагу, що тривалість проведення повірки мембранних лічильників газу становить від 2,5 людино-години.